Nissan zbulon vizionin për Sedanin e saj të së ardhmes [foto/video]

10 Janar 2017 - 11:12      

Së bashku me modelin Qashqai për tregun amerikan, i cili njihet si Rogue Sport, kompania e njohur japoneze Nissan në panairin e veturave në Detroit ka prezantuar vizionin për Sedanin e saj të së ardhmes.

I quajtur Vmotion 2.0 Concept, ky Sedan karakterizohet me një dizajn të “mprehtë” të eksterierit (me maskën e përparme Vmotion), boshtin e gjatë, kabinën me instrument-tabelën e gjerë dhe një ekran Touchpad, dyer të ashtuquajtur vetëvrasëse, si dhe me teknologjinë autonome më të fundit të Nissanit, ProPilot.

Koncepti Vmotion 2.0 ka boshtin e gjatë prej 2.85 metra, gjë që i bie të jetë më i gjatë se i versionit aktual Maxim dhe Altime, si dhe ky koncept është i gjatë 4.86 metra. Po ashtu, ky koncept është edhe më i gjerë dhe më i ulët në krahasim me Maxim dhe Altime.

Nissan, te koncepti Vmotion 2.0 më shumë është fokusuar në prezantimin e dizajnit dhe teknologjisë.

Nuk ka informata se çfarë sistemi të tërheqjes do të ketë ky koncept.

© KOHA

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...