AMG GT C Coupe, modeli i ri i Mercedesit

9 Janar 2017 - 21:25      

Mercedes ka zgjeruar familjen AMG GT me modelin e ri AMG GT C Coupe.

Kompania ka prezantuar modelin e ri në panairin e automobilave që po mbahet në Detroit.

Modeli i ri 2017, që do të lansohet më vonë gjatë vitit, vjen me motor 4.0-litërsh V8 me 549 kuajfuqi. Kjo fuqi mjafton që përshpejtimin nga 0 në 100 kilometra për orë, automobili ta arrijë për 3.7 sekonda.

AMG GT C do të dalë në shitje më vonë gjatë vitit me model që pritet të kushtojë rreth 150 mijë euro.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...