Motoçikleta vetë-balancuese e vetë-vozitëse nga Honda [video]

7 Janar 2017 - 15:51      

Honda ka zbuluar një motoçikletë eksperimentale në panairin CES 2017, e cila është e aftë që të balancohet vetë e po ashtu vetë t’i shkojë mbrapa shoferit kur ai kërkon një gjë të tillë, transmeton koha.net.

Teknologjia e Honda për vetë-vozitje është zhvilluar në teknologjinë e robotit ASIMO të Hondas, ndërsa motoçikleta quhet UNI-CUB.

Deri tani nuk është zbuluar se kur pritet të lansohet kjo motoçikletë e as sa do të kushtojë.

Për më shumë rreth motoçikletës UNI-CUB shikoni video e mëposhtme.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...