Përkundër skandalit, Audi realizoi rekord shitjesh më 2016

7 Janar 2017 - 11:47      

Brendi luksoz gjerman, Audi ka thënë shitjet e veturave të tyre janë rritur në mënyrë rekorde, pavarësisht skandalit me emitimin e gazrave, transmeton koha.net.

Kjo, përkundër se tani ka rënë në vendin e tretë për nga shitjet, pas brendeve luksoze rivale, si Mercedes-Benz dhe BMW në shitjet globale.

Audi është kontribuuesi më i madh në fitimet e Volkswagen, nga modelet luksoze e sportive, duke shitur në 2016 1.87 milionë njësi që është rritje e konsiderueshme, krahasuar me vitin 2015 ku kanë shitur 1.80 milionë njësi.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...